Suplementacja aktywnego mężczyzny

Suplementacja aktywnego mężczyzny
Chander R z Unsplash
Suplementy diety dla mężczyzn stanowią odrębną kategorię preparatów – mężczyźni miewają bowiem inne zapotrzebowanie na witaminy i substancje odżywcze niż kobiety. Dowiedz się, jakie suplementy dla mężczyzn można stosować, aby wesprzeć ciało uprawiające sport, a jakie, gdy chcesz zadbać o umysł.

Suplementy dla mężczyzn aktywnych fizycznie

Jeżeli uprawiasz sport – biegasz, uczestniczysz w triathlonach albo regularnie ćwiczysz na siłowni – możesz rozważyć kompleksowy zestaw witamin dla sportowców lub wspierające pracę stawów suplementy dla biegaczy. Takie suplementy diety dla mężczyzn aktywnych fizycznie powinny zawierać przede wszystkim kompleks witamin z grupy B, które przyczyniają się do prawidłowej pracy mięśni oraz witaminę D odgrywającą niebagatelną rolę w ochronie kości przed kontuzjami. Jeżeli doświadczasz strzykania stawów albo chcesz zadbać o ich elastyczność, to warto zainteresować się takimi substancjami, jak kwas bosweliowy występujący w ekstrakcie z kadzidłowca lub siarczan chondroityny.

Poszukując dobrze dobranego dla siebie zestawu witamin i składników mineralnych oraz ekstraktów roślinnych, można rozważyć m.in. personalizowane suplementy diety dla mężczyzn Pure4Me, o których więcej przeczytasz na stronie https://pure4me.pl/suplementy-dla-mezczyzn. Wówczas dobrane one zostaną pod Twoją dietę, wzrost i masę ciała.

Suplementy diety dla mężczyzn aktywnych umysłowo

W przypadku, gdy dużo pracujesz umysłowo, często musisz być skoncentrowany albo w pracy doświadczasz stresu, bo np. jesteś kierownikiem, który “ma wiele na głowie”, wówczas możesz rozważyć suplementy dla mężczyzn na pamięć i koncentrację. Wśród preparatów dostępnych na rynku, wiele z nich zawiera składniki, które zaczynają działać już po godzinie od przyjęcia kapsułki (np. suplementy z szałwią lekarską i lewandolistną) albo zawierają składniki pomagające pozbyć się uczucia znużenia i zmęczenia, jak żeń-szeń lub magnez.

Suplementy diety dla mężczyzn po 50

Po przekroczeniu 50 roku życia osłabieniu ulegają funkcje autonomiczne i układ sercowo-naczyniowy, a ogólna forma zaczyna spadać. Dobre suplementy diety dla mężczyzn po 50 powinny zatem zawierać przede wszystkim:

  • cynk, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie prostaty,
  • wapń dla zdrowych kości (wraz z wiekiem jego ilość w kościach znacząco maleje) i witaminę D3, która wspiera jego wchłanianie,
  • ważne dla serca, mięśni i układu nerwowego witaminy z grupy B,
  • witaminę E, która jako silny przeciwutleniacz pomaga zachować młody wygląd skóry, a także takie antyoksydanty, jak witaminę C, A oraz selen (pomagają zwalczać wolne rodniki),
  • jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, to kwasy Omega-3,
  • jeśli chcesz chronić swoją wątrobę, to cholinę i sylimarynę.

PODZIEL SIĘ: