Fala uderzeniowa i jej medyczne właściwości

Fala uderzeniowa

Chroniczny ból nasilający się zwłaszcza przy chodzeniu. Dzisiaj na tego typu dolegliwości nie cierpią tylko i wyłącznie seniorzy czy osoby uprawiające sporty dynamiczne. W praktyce tego typu bóle mogą dotknąć każdego, dlatego warto być przygotowanym na szybkie i w pełni bezbolesne leczenie. Dzisiaj medycyna umożliwia nam takie działanie, a lekarze rehabilitanci, nie wyobrażają sobie życia bez terapii z udziałem fala uderzeniowa. Tego typu leczenie odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia przystosowanego, do wytworzenia dużej fali pod wysokim ciśnieniem. Tego typu sprzęt posiada odpowiednią głowicę, która pozwala na uderzenie w odpowiednie miejsce. Warto zauważyć, że metoda leczenia za pośrednictwem fal uderzeniowych nie niszczy w żaden sposób zdrowych tkanek. Całe działanie skupia się jedynie na chorych tkankach, które podlegają procesowi szybszej regeneracji. W ten sposób możemy pozbyć się praktycznie każdego bólu niezależnie od miejsca jego występowania.

Nie każdy może skorzystać z leczenia

 Głowica przyłożona do pleców pozwala na likwidację bólu kręgosłupa, a dzisiaj na tego typu dolegliwości cierpią osoby, które pracują w pozycji siedzącej w biurze czy też innym podobnym miejscu. Wystarczy przynajmniej jeden zabieg, aby odczuć delikatną różnicę. Im więcej tego typu zabiegów odbędziemy, tym większa korzyść związana z leczeniem bólu. Tego typu fala ma także przede wszystkim za zadanie zabezpieczenia tkanek przed powstaniem stanu zapalnego. To bardzo ważne, ponieważ długotrwały stan zapalny tkanki bądź tkanek, może doprowadzić do martwicy nogi. W takich przypadkach może nawet dojść do amputacji kończyny, więc sprawa jest naprawdę poważna. Z tego typu kuracji korzystają dzisiaj różnego rodzaju salony medycyny estetycznej, ponieważ fale mogą przyspieszyć redukcję tkanki tłuszczowej. Ma to duże znaczenie w przypadku gdy osoba cierpi na cellulit. Taka kuracja może również przyczynić się do poprawy stanu naszego zdrowia. Warto dodać, że niekiedy pozwala również uratować nogę, przed bardziej inwazyjnym zabiegiem, takim jak operacja. Niestety istnieją również poważne przeciwwskazania. Przede wszystkim osoby chorujące na choroby nowotworowe, nie mogą skorzystać z tego typu zabiegów. Podobnie jest w przypadku kobiet, które spodziewają się dziecka. W trakcie trwania ciąży, tego typu zabiegi nie są w żaden sposób zalecane.

Leczenie jest bezbolesne

 Jeśli chory cierpi na poważne uszkodzenia kości czy też osteoporozę, to również nie mogą skorzystać z takiego medycznego zabiegu. Jeśli osoba wcześniej była leczona sterydami, także nie może skorzystać z leczenia falami uderzeniowymi. Nieco inaczej sytuacja wygląda w momencie, gdy mamy grypę. W takich wypadkach musimy odczekać określony czas, dopóki nie wyzdrowiejemy, a potem możemy poddać się takiemu zabiegowi. Warto dodać, że jest to jedyna bezbolesna na rynku metoda leczenia bólu. Kilka krótkich zabiegów faktycznie może wyjść nam na zdrowie, dlatego warto poddać się takiej terapii już dzisiaj. Każdy pacjent indywidualnie reaguje na terapie, ale nie trzeba się bać, jest to przecież bezinwazyjna metoda, pomagająca nam pozbyć się bólu.

PODZIEL SIĘ: