Pielęgnacja suchych ust

Pielęgnacja suchych ust
Lesly Juarez z Unsplash

Nasze usta pokryte są wyjątkowo cienką i delikatną skórą. Nie znajdziemy na nich żadnych gruczołów potowych. Nic dziwnego, że usta są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych.

Jak powinna wyglądać idealna pielęgnacja ust?

Jak wcześniej wspominano usta są szczególnie wrażliwe – zapoznaj się z artykułem: https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ust/. Nie ma na nich gruczołów łojowych i potowych. Skóra na ustach łatwo się się przesusza i pęka. Ponadto wokół ust bardzo szybko tworzą się zmarszczki mimiczne, to one w dużej mierze zdradzają nasz wiek.

Aby chronić nasze usta przed nadmiernym przesuszeniem, wybierajmy silnie natłuszczające balsamy. To szczególnie ważne zimą. W takim kosmetyku powinna znaleźć się miedzy innymi gliceryna, która wiąże wodę w naskórku.

Latem pielęgnacja ust powinna być równie staranna. Szkodzą im promienie słoneczne oraz słona woda. Wybierając kosmetyk na lato zadbajmy, aby w jego składzie znalazł się silny filtr ochronny. Preparaty ochronne powinniśmy nakładać kilka razy dziennie. Balsam się ściera, zwłaszcza jeśli w ciągu dnia jemy i pijemy.

Od czasu do czasu warto zafundować naszym ustom peeling. Oczywiście musi być on bardzo delikatny. Taki zabieg pomoże usunąć suchy naskórek, poprawi koloryt ust, sprawi że będą lepiej ukrwione.

Peeling do ust możemy wykonać miękką szczoteczką do zębów. Możemy też wymieszać odrobinę cukru z oliwą z oliwek. taki peeling nie tylko pomaga złuszczyć suchy naskórek, ale także natłuszcza je i odżywia. Dodatkowo wykonanie takiego domowego kosmetyku kosztuje przysłowiowe grosze.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: