Pieluchomajtki dla dorosłych – czy naprawdę są wygodne i skuteczne?

Pieluchomajtki dla dorosłych
apostolos vamvouras z Unsplash

Nietrzymanie moczu to dolegliwość krępująca i dokuczliwa. Można z nią jednak walczyć na wiele sposobów i zapewnić sobie przy tym maksimum komfortu, sięgając po specjalistyczne produkty chłonne. Czy pieluchomajtki dla dorosłych mogą nie tylko zapewniać pożądaną ochronę, ale jednocześnie gwarantować wygodę?

Czym są pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkt chłonny, który ma za zadanie zapewnić ochronę przed przeciekaniem oraz nieprzyjemnym zapachem w przypadku występowania inkontynencji moczowej. Wykonane są one z bezpiecznych, przyjaznych dla skóry materiałów, które gwarantują czystość i przyjemne uczucie suchości. Dzięki temu, że skóra pozostaje sucha, nie jest podatna na odparzenia i podrażnienia, co jest niezmierne ważne, bowiem w okolicach intymnych jest ona szczególnie delikatna i wrażliwa.

Pieluchomajtki, w zależności od modelu, wyposażone są w specjalne rzepy lub pas biodrowy. Są wyjątkowo łatwe zarówno w zakładaniu, jak i zdejmowaniu. Można je stosować w dzień i w nocy – są bardzo chłonne, nadają się do użytku zarówno w przypadku średniego, jak i ciężkiego stopnia nietrzymania moczu.

Czy ten produkt chłonny zapewni wygodę?

Pieluchomajtki, jak zostało nadmienione, mają gwarantować ochronę przez przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem. To zdecydowanie wpływa na komfort psychiczny. Ale co z komfortem fizycznym? Oczywiście kwestia wygody użytkownika podczas noszenia pieluchomajtek jest równie ważna. Produkt jak najbardziej może zapewnić wygodę, jeśli tylko zostanie właściwie dobrany.

Przed nabyciem pieluchomajtek należy zmierzyć obwód bioder, by móc wybrać odpowiedni rozmiar (od XS do XL). To istotne, ponieważ za duże pieluchomajtki będą się przemieszczać, zsuwać i nie zapewnią należytej ochrony. Z kolei za mały produkt będzie uciskać, co także nie jest komfortowe dla użytkownika.

Czy pieluchomajtki na pewno zagwarantują ochronę?

I tutaj należy udzielić odpowiedzi twierdzącej – pod warunkiem doboru właściwego rozmiaru. Ponadto stan pieluchomajtek musi być na bieżąco kontrolowany. Wiele modeli wyposażonych jest w specjalne wskaźniki wilgoci, dzięki którym widać, kiedy należy zmienić produkt na nowy. Rozwiązanie takie pozwala uniknąć sytuacji, w której „przegapimy” ten właściwy moment na zmianę.

Czy pieluchomajtki dla dorosłych są dyskretne?

Dobrze dopasowane pieluchomajtki delikatnie opinają ciało i nie odznaczają się w sposób szczególny pod odzieżą. Doskonale sprawdzają się w przypadku średniego, ciężkiego i bardzo ciężkiego stopnia nietrzymania moczu. Jeśli problem ma nasilenie od średniego do ciężkiego, zamiast pieluchomajtek można wybrać np. bieliznę chłonną. Jest cieńsza, stworzona na kształt zwykłej bielizny, i bardzo dyskretna. Pieluchomajtki można natomiast stosować wyłącznie w nocy. Majtki chłonne nie poradzą sobie jednak w przypadku bardzo ciężkiego stopnia NTM.

Refundacja produktów chłonnych

Jeśli środki te są wykorzystywane codziennie w dużych ilościach, ich zakup może obciążać domowy budżet. Nie warto jednak w związku z tym sięgać po tańsze, niesprawdzone produkty. Na szczęście istnieje bowiem możliwość refundacji produktów chłonnych. W ten sposób można nabyć m.in. specjalistyczne produkty marki TENA. Chcąc uzyskać refundację, trzeba udać się do lekarza, który ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wystawi on tzw. zlecenie na zaopatrzenie w środki pomocnicze, które przysługują choremu co miesiąc i dokładnie wytłumaczy, jak je zrealizować.

PODZIEL SIĘ: