Leczenie wad wzroku laserem – co warto wiedzieć?

Leczenie wad wzroku laserem
Grafika dostarczona przez partnera

W dzisiejszych czasach wiele osób zmagających się z problemami ze wzrokiem szuka skutecznych sposobów na poprawienie swojego zdrowia oczu. Jedną z popularnych metod leczenia jest zabieg laserowej korekcji, który pozwala na poprawę ostrości widzenia i wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Warto zastanowić się, co kryje się za tym innowacyjnym zabiegiem i co dobrze wiedzieć przed podjęciem decyzji o jego przeprowadzeniu.

Na czym polega leczenie wad wzroku laserem?

Leczenie wad wzroku laserem jest metodą, która polega na nacięciu określonej ilości tkanki rogówki za pomocą lasera, co pozwala na zmianę jej kształtu i poprawę ostrości widzenia. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczna jest dokładna diagnostyka, która pozwala na określenie rodzaju wady wzroku oraz ocenę możliwości przeprowadzenia zabiegu u danego pacjenta.

Zabieg laserowej korekcji wad wzroku jest skuteczną metodą, jednak nie jest ona odpowiednia dla wszystkich pacjentów. Osoby, które nie kwalifikują się do przeprowadzenia zabiegu to między innymi kobiety w ciąży, pacjenci z chorobami rogówki lub soczewki oka, a także z chorobami układu nerwowego. Istnieją również pewne przeciwwskazania, takie jak m.in. choroby autoimmunologiczne czy zaburzenia krzepnięcia krwi. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem okulistą oraz przeprowadzić dokładną diagnostykę, która pozwoli na ocenę stanu zdrowia oczu i ustalenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Jakie wady można leczyć za pomocą lasera?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmagających się z problemami ze wzrokiem decyduje się na laserową korekcję wad wzroku. Metoda ta jest skuteczna w korygowaniu różnego rodzaju wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz presbiopia, a wykonuje ją niemal każda klinika okulistyczna.

Krótkowzroczność, czyli trudności w widzeniu przedmiotów znajdujących się daleko, jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku, którą można skutecznie korygować za pomocą lasera. Zabieg polega na nacięciu tkanki rogówki, co pozwala na zmianę jej kształtu i poprawę ostrości widzenia. Podobnie jest w przypadku dalekowzroczności, czyli trudności w widzeniu przedmiotów znajdujących się blisko. W tym przypadku laserowa korekcja wad wzroku pozwala na zmianę kształtu rogówki, co skutkuje poprawą ostrości widzenia w pobliżu. Podobna procedura występuje w przypadku schorzenia, jakim jest astygmatyzm.

PODZIEL SIĘ: