Okulary progresywne do pracy przy komputerze

Okulary progresywne do pracy przy komputerze
k8 z Unsplash

Codzienna praca przy komputerze to nie lada wyzwanie dla naszych oczu. W szczególności po 40. roku życia, kiedy u wielu osób pojawiają się pierwsze objawy prezbiopii, spędzanie wielu godzin przed monitorem staje się szczególnie uciążliwe. Poza wyraźnym pogorszeniem ostrości widzenia obrazu na ekranie osoby ze starczowzrocznością – jak alternatywnie nazywana jest prezbiopia – skarżą się również na bóle głowy oraz szybsze męczenie się przy pracy z komputerem.

Recepta na problemy ze wzrokiem przy komputerze – okulary progresywne

Dla większości osób ogromną ulgę przyniosą odpowiednio dobrane okulary. Jednak dla uzyskania maksymalnego komfortu i optymalnych rezultatów, warto wybrać wysokiej klasy okulary progresywne. Czym różnią się one od klasycznych okularów do bliży, które jeszcze kilka lat temu dominowały wśród użytkowników komputerów? Przede wszystkim zastosowano w nich nowoczesnej szkła okularowe progresywne, które charakteryzują się wyjątkowo szerokim spektrum zastosowania.

Perfekcyjna ostrość przy bliży

Praca biurowa, której częścią są wszelkie aktywności z komputerem, wymaga również wykonywania dodatkowych zadań. Należą do nich przede wszystkim sporządzanie notatek służbowych, czytanie papierowych instrukcji czy też korzystania z telefonu służbowego. Podczas wszystkich tych aktywności spoglądamy na obiekty umiejscowione bardzo blisko narządu wzroku, co stanowi ogromne wyzwanie dla oka prezbiopa. Na szczęście komfortowe okulary progresywne doskonale korygują problemy z widzeniem bliży.

Odległości pośrednie? To nie problem!

Monitor komputera zazwyczaj umiejscowiony jest co najmniej w odległości wyciągniętej ręki od twarzy użytkownika. Na tej zasadzie możemy obraz na ekranie zakwalifikować do tzw. obiektów pośrednich między bliżą a dalą. Innowacyjne rozwiązanie zastosowane w szkłach do okularów progresywnych pozwala płynnie przechodzić do spoglądania na przedmioty pośrednie. Do ich wyraźnego widzenia służy komfortowo usytuowana strefa centralna szkieł.

Ulga dla oczu również podczas przerw

Osoby, które spędzają dziennie kilka godzin przed ekranem komputera, wiedzą, że kluczowe dla komfortu widzenia jest robienie sobie krótkich przerw co najmniej co godzinę. Warto w tym czasie oderwać wzrok od monitora i spojrzeć na krajobraz za oknem. Patrzenie na możliwie jak najdalej umiejscowione obiekty pozwoli oku odpocząć, a soczewce zachować optymalną elastyczność i zdolność do akomodacji. Nosząc okulary progresywne możemy bez ich zmieniania czy też ściągania spoglądać również na dalekie obiekty za oknem. Obraz będzie w ich przypadku tak samo ostry, jak w przypadku bliży czy też przedmiotów w odległości pośredniej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.VARILUX.pl

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: