Soczewki multifokalne

Soczewki multifokalne
Lensabl z Unsplash

Coraz więcej osób zauważa, że ma problemy z czytaniem przy mniejszym oświetleniu. Również trudność sprawia im odbieranie wiadomości sms. Aby je odczytać, muszą odpowiednio odsunąć od siebie telefon, w przeciwnym razie widzą bardzo niewyraźnie. Są to sytuacje, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Warto udać się do lekarza i poprosić o pomoc. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że jest to wada wzroku o nazwie prezbiopia.  Czym w takim razie jest ta dysfunkcja?

Polecamy zapoznać się z artykułem – https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal

Najczęściej cierpią na nią osoby po 40. roku życia. Jej innym określeniem jest starczowzroczność, kiedy to oczy tracą naturalną zdolność do prawidłowej akomodacji. Wtedy właśnie pojawia się problem widzenia przedmiotów, które znajdują się bardzo blisko. W takiej sytuacji nie sprawdzają się niestety zwykłe okulary korekcyjne, ponieważ wzrok nie przystosowuje się odpowiednio szybko do widzenia obiektów blisko i daleko w krótkim czasie. To powoduje kolejny dyskomfort, który wpływa na codzienne funkcjonowanie.

Jeżeli przypuszczenia o pojawieniu się prezbiopii się potwierdzą, okulista zaleci noszenie odpowiednich okularów lub szkieł kontaktowych. Idealnym rozwiązaniem mogą być wtedy soczewki multifokalne, nazywane również progresywnymi. Są one szczególnie polecane osobom w średnim i starszym wieku. Tego typu soczewki na rynku oferuje jedna z najlepszych firm w branży okulistycznej Acuvue. Wspomniane szkła kontaktowe nie ograniczają w żaden sposób osoby, która je nosi. Można uprawiać sport i prowadzić aktywny tryb życia. Oferta wspomnianej wyżej firmy obejmuje soczewki, które posiadają zmienną moc optyczną na całej swojej powierzchni. Liczba dioptrii jest dostosowana do każdego pacjenta indywidualnie, w zależności od pogłębienia się wady. Zakres proponowanych szkieł kontaktowych obejmuje od -9 do +6 dioptrii.

Dotyczy więc znacznej części społeczeństwa. Takie soczewki multifokalne można nosić na co dzień lub okazjonalnie. Wpływają one również pozytywnie na nasze oczy, co zapewnia komfort przez cały dzień. Można je bardzo łatwo zakładać i zdejmować, a przy tym stanowią ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wielkoogniskowe szkła kontaktowe pomagają uzyskać świetną widoczność do bliży, dali oraz do odległości pośrednich. Dostosowują ostrość widzenia natychmiastowo, dzięki czemu oczy się nie męczą. Dawniej do korekty prezbiopii wykorzystywano okulary, które miały szkła podzielone na pół. Ich dolna część była wykorzystywana do czytania i patrzenia na obiekty, które znajdują się blisko. Natomiast górna część pozwalała na patrzenie w dal.  Dzisiaj stosuje się znacznie nowocześniejsze i prostsze rozwiązania. Warto zapoznać się z ofertą szkieł kontaktowych, które gwarantują 100 procent satysfakcji.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: