Przyczyny nieświeżego oddechu

Przyczyny nieświeżego oddechu
Panthermedia

Nieświeży oddech to niezbyt przyjemna przypadłość, która jest w stanie skutecznie utrudnić zarówno kontakty towarzyskie, jak i biznesowe. Brzydki zapach wydobywający się z jamy ustnej nie bierze się jednak znikąd, a jego przyczyny mogą być niezwykle zróżnicowane. Aby móc skutecznie pozbyć się nieświeżego oddechu, należy ustalić jego powód, jednak mało osób zdaje sobie sprawę, jak wiele przyczyn może powodować brzydki zapach z jamy ustnej. Jeżeli Państwo również zmagają się z tym problemem, któremu chcieliby skutecznie zaradzić, zachęcamy do zapoznania się z najczęstszymi przyczynami oraz sposobami, jak im zaradzić.

Warto wiedzieć, że na nieświeży oddech uskarża się aż ponad osiemdziesiąt procent ludzi. Problem ten dotyczy tak samo kobiet, jak i mężczyzn i może występować zarówno przez cały dzień, jak i w konkretnych momentach, na przykład po zjedzeniu posiłku. Podstawową przyczyną nieświeżego oddechu jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej. W takim przypadku na zębach gromadzi się kamień, a resztki jedzenia stanowią doskonałą pożywkę dla wszelkich bakterii oraz grzybów. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowa higiena może dotyczyć również protez. Istnieją także inne przyczyny, które występują równie często – na przykład o charakterze laryngologicznym. Nierzadko pojawiają się one w przypadku osób cierpiących na anginy bądź zapalenia zatok. Ponadto powodem, dla którego możemy uskarżać się na nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, może być zaburzenie równowagi hormonalnej – na przykład w trakcie trwania miesiączki, a także menopauzy. Mało osób o tym wie, ale przyczyną mogą być także niektóre stosowane przez nas leki, jak również stres. W każdym z tych przypadków wydzielamy mniej śliny, co sprawia, że nasza flora bakteryjna zostaje zachwiana. Innym powodem, dla którego cierpimy na nieświeży oddech, jest być stosowanie nieodpowiedniej diety odchudzającej. Na nieprzyjemny zapach z ust mogą uskarżać się również osoby, które cierpią na kłopoty gastryczne, szczególnie wrzody bądź zapalenie błony śluzowej żołądka. Także choroby układu oddechowego, takie jak gruźlica czy grzybica mogą mieć wpływ na nieprzyjemny zapach wydobywający się z jamy ustnej. Jak widać, przyczyn jest naprawdę wiele, dlatego bardzo ważne jest zdiagnozowanie tej, która w konkretnym przypadku powoduje brzydki zapach z ust. Kiedy znamy już powód naszego problemu, możemy starać się mu zaradzić. W przypadkach laryngologicznych, gastrycznych oraz stomatologicznych należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Dodatkowo warto jest stosować produkty znanych i cenionych na rynku firm, które skutecznie zwalczają nieświeży oddech.

Dowiedz się więcej o nieświeżym oddechu, sprawdź jak się go pozbyć: https://www.listerine.pl/%C5%9Bwie%C5%BCy-oddech/przyczyny-nie%C5%9Bwie%C5%BCy-oddech

 Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: