Jakie są metody wybielania zębów?
Śnieżnobiały, promienny uśmiech dodaje nam pewności siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjnie. Często jednak wraz z upływem czasu czy wskutek spożywania niektórych pokarmów, na naszych zębach pojawiają się przebarwienia, które negatywnie wpływają na nasz wizerunek. W takim przypadku nie musimy jednak na stałe żegnać się ze śnieżnobiałym uśmiechem, ponieważ możemy wybielić zęby. Obecnie w tym celu można wykorzystać różne techniki. Jakie są metody wybielania zębów? Podpowiadamy.
Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?
Jedną z najpopularniejszych metod wybielania zębów, która proponowana jest przez gabinety stomatologiczne, bez wątpienia jest technika nakładkowa. Żeby skorzystać z takiej możliwości wybielania zębów, należy najpierw udać się do stomatologa. Najlepiej, żeby był to dobry dentysta. Stomatolog ocenia stan uzębienia i decyduje czy w naszym przypadku taka metoda będzie korzystna. Bardzo często zanim zostanie przeprowadzony taki zabieg, pacjent musi wyleczyć wszystkie zęby. Następnie powinien mieć przeprowadzony skaling lub piaskowanie.
Kolejnym krokiem jest pobranie wycisku kształtu szczęki i żuchwy, aby móc dopasować nakładki do anatomii konkretnego pacjenta. Kiedy będą już gotowe, wówczas należy udać się na kolejną wizytę, na której otrzymamy od stomatologa nakładki i specjalny żel wybielający. Dentysta poinstruuje nas, jak w warunkach domowych możemy wybielić zęby. Zazwyczaj w przypadku metody nakładkowej przez 10-14 dni wieczorem nakłada się na zęby specjalny preparat, na który umieszcza się nakładki.
Na czym polega wybielanie zębów lampą?
Wybielanie zębów lampą przez dobry dentysta Warszawa, to propozycja dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów. Ta metoda nie jest jednak polecana niektórym pacjentom, na przykład tym zmagającym się z nadwrażliwością zębów. Jest to zabieg jednorazowy, który trwa od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch godzin. Polega on na tym, iż stomatolog nanosi na powierzchnię zębów preparat zawierający nadtlenek wodoru i za pomocą specjalnej lampy naświetla jamę ustną. Po pewnym czasie wyłącza lampę i usuwa resztki preparatu, a pacjent może od razu cieszyć się bielszym uśmiechem.
Domowe wybielanie zębów
Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które umożliwiają wybielanie zębów w domu. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie te preparaty są bezpieczne dla naszego szkliwa. Wiele past wybielających zawiera specjalne drobinki, które mechanicznie usuwają osady. Ze względu na to, że ścierają one nie tylko przebarwienia, ale również płytkę nazębną, nie powinno się ich stosować częściej niż 2-3 razy w tygodniu. W drogeriach możemy dostać również paski wybielające, a także systemy do wybielania w warunkach domowych. Ich skuteczność jest uzależniona od konkretnej formy, a także zastosowanej w nich substancji czynnej. Przed zastosowaniem takich preparatów warto wcześniej skonsultować się ze swoim stomatologiem.